Üyelik İçin Tıklayın

Hurdadan çıkan alevler evi ve aracı yaktı

KARABÜK’ün Safranbolu İlçesi'nde hurdacılık yaparak geçimlerini sağlayan ailenin yaktıkları hurdalardan sıçrayan alevler, eve ve kamyonete sıçradı.

Haber.gen.tr 2015-05-05 21:08:49
Yorum Yaz
KARABÜK’ün Safranbolu İlçesi'nde hurdacılık yaparak geçimlerini sağlayan ailenin yaktıkları hurdalardan sıçrayan alevler, eve ve kamyonete sıçradı. Yangında evin çatısı yanarken kamyonet kullanılamaz hale geldi.
Yangın, saat 18.00 sıralarında Esenler Mahallesi Esen Sokakta meydana geldi. Hurdacılık yaparak geçimlerini sağlayan Aliye Çavdar’ın çocukları kiracı olarak yaşadıkları tek katlı evlerinin önüne topladıkları hurdaların bir bölümünü yaktı. Yanan hurdadan çıkan alevler rüzgarın etkisiyle evin çatısına sonrada hurda topladıkları kamyonete sıçradı. Kısa sürede büyüyen alevler, evin çatısını ve kamyoneti sardı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü. Yangında evin çatısı ve kamyonet kullanılamaz hale geldi. Sinir krizi geçiren Aliye Çavdar ve kolundan yaralanan oğlu Ümit Ömer Çavdar ambulansla Safranbolu Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

FOTOĞRAFLI

Üyelerimiz ne diyor?
Naytu