Üyelik İçin Tıklayın

Milli Savunma Bakanı: Diyanet İşleri Başkanı'na uçak tahsis edilse yeridir

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanının makam aracı üzerinden yapılan atışmaların kötü niyetli olduğunu ifade ederek, "Diyanet İşleri Başkanı'na değil bir araba, uçak tahsis edilse yeridir" dedi.

Haber.gen.tr 2015-05-26 10:56:41
Yorum Yaz

Tokat'ın Turhal ilçesinde bir fabrika incelemesi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, Diyanet'e tahsil edilen zırhlı makam aracı için; "Türkiye bunları aştı. Diyanet İşleri Başkanına değil bir araba, uçak tahsis edilse yeridir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın fonksiyonuna bakın. Temsil ettiği kuruma bakın. Bu kurum tartışmanın ötesinde, bu kurum millete vermiş olduğu hizmetten dolayı her türlü takdirin üstündedir" diye konuştu.

Tartışmaların iyi niyetli olmadığını savunan Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Tartışmalar, çıkartan kişilerin seviyesini düşürür, Diyanet İşleri Başkanlığımızın statüsü ile ilgili herhangi bir leke getirmez. O kurumlar leke kabul etmez. Orada leke görenler kendisine baksın derim çok açık. Diyanet İşleri Başkanımızın kalbi selim, Allah için Doğu'da da Batı'da da Kuzey'de de Güney'de de bu ülkenin birliği ve beraberliği için bu milletin esenliği ve huzuru için personeliyle çalıştığını görüyor ve inanıyorum. Türkiye'nin ender kurumlardan birisidir. Ben hep bunu söylerim."

Diyanet İşleri Başkanlığının milletin ortak eseri olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Diyanet İşleri Başkanlığına araç verilmesinin dile getirilmesi bile çok ayıptır. Bunu gündeme getirenin değerini düşürür, bunu net olarak söylüyorum. Diyanet İşleri Başkanına değil bir araba, uçak tahsis edilse yeridir. Uçağı bile konuşmak ayıptır diyorum. Hizmet ne ile hızlı verilecekse doğrudur diye düşünüyorum" dedi.

Üyelerimiz ne diyor?
Naytu